almanca

ingilizce
türkçe
rusça
çince

Home
Entegrasyon kursları
Almanya’da Okumak Üzerine
Almanca kurslarına Almanya Dışından Kayıt
Avrupa Dil Kriterleri
Almanca Dil Sınavları
Fiyat Listesi

Online Kayıt

İlişki
Impressum
AGB

Kassel Infos


Almanca Kurslarına Almanya Dışından Kayıt

Şu an Almanya’da değilsiniz, Almanya’da, yaşamın fazla pahalı olmadığı güzel bir şehirde Almanca öğrenmek istiyorsanız, size Kassel şehrinde Das Spracheninstitut DSI’de Almanca öğrenmenizi  öneriyoruz. Kurslarımız Almanya’nın başka sehirlerindeki üniversitelerde okumak için gerekli şartları da yerine getiriyor. Yoğunlaştırılmış bir ya da bir kaç Almanca kursuna kayıt yaptırın, biz size hem Almanya’da Almanca öğretelim, hem de sizi Almanya’da öğrenime hazırlayalım.
Eğer biraz Almanca biliyorsanız kurslarımıza her ayın ilk Pazartesi günü başlamanız mümkün. Tamamen sıfırdan başlayarak Almanca öğrenmek istiyorsanız her iki ayda bir Almanca kursuna başlayabilirsiniz.

Kassel’deki Almanca kurslarına kayıt yaptırabilmek için şu yollara başvurabilirsiniz:
1)    Internet sitemizdeki Online Kayıt formunu doldurarak
2)    Bize bir e-mail göndererek
3)    Burada yaşayan bir tanıdığınızın ya da akrabanızın büromuza gelmesiyle
4)    Faks göndererek
5)    Mektupla

Kayıt için, özellikle de vize için gerekli kayıt belgesini düzenleyebilmemiz için şu bilgilere mutlaka ihtiyacımiz vardır: Adınız, soyadınız, doğum tarihi ve yeriniz, Alman konsolosluğuna vereceğiniz adresiniz, hangi ülke vatandaşı olduğunuz, ne zaman ve hangi basamaktan itibaren Almanca öğrenmek istediğiniz.
Bu bilgileri bize iletebilmenizin en pratik yolu online kayıt formunu doldurmanız olur.

Gerekli bilgilerinizin ve kurs ücretinizin bize ulaşmasından sonra,  kursa kabül edildiğinize dair, vizeye başvuruken Alman konsolosluğu ya da büyükelçiliğine vermeniz gereken belgenizi hazırlayarak size iletiriz.
(Bu konuda sorularınız olursa, bizimle bağlantıya geçin, size sözlü ve yazılı her türlü bilgiyi Almanca veya Türkçe verebiliriz.)

Üniversite öğrencisi vizesi veya dil kursu öğrencisi vizesi alabilmeniz için Almanca kursunun yoğun (intensif) kurs olması ve üç aydan daha fazla sürmesi gerekli. Daha kısa süreli kurslara kayıt yaptırdığınızda size turisitik amaçlı üç aylık bir vize verilebilir ve bu vizenin Almanya’da uzatılması kural olarak pek mümkün değildir.

Almanya Büyükelçiliği ve konsoloslukları üniversite öğrencisi veya dil kursu öğrencisi vize işlemlerini başlatabilmek için genel kural olarak şu belgeleri talep ediyorlar:

a)    Almanca Kursuna Kayıt Belgesi (Bu belgeyi dil okulu olarak biz hazırlıyor ve size gönderiyoruz)
b)    Geçerli pasaportunuz
c)    Geçim ve öğrenim  giderlerinin finasmanına ilişkin belge: bloke hesap veya taahhütneme
d)    Hastalık sigortası
e)    3 adet biyometrik vesikalık resim
f)    Tam Tekmil Vukuatli Nüfus Kayıt Örneği


Eğer üniversitede okumak istiyorsanız
g)    ÖSS Sınav Sonuç Belgesi
h)    Bir yüksek okulun sizi kabül ettiğine, ya da başvurunuzu yaptığınıza dair belge


Bu belgelerde zaman zaman değişiklikler olabilir veya durumunuza göre ek belgeler gerekebilir. Başvurudan önce bizimle, ilişkiye geçmenizi önereceğiz. Biz size gerekli konularda ve bilgi ve yardım alacağınız adresler konusunda yardımcı oluruz.

Bunun dışında eğer gerekiyorsa kalacak yer, uygun hastalık sigortası, Almanya’daki üniversitelere başvurunuz konusunda size hem rehberlik eder, hem de yardımcı oluruz.

Kalacak yer konusunda not: Almanya’nın bir çok şehrinde kalacak ev, daire ya da oda bulmak pahalı ve zor olabiliyor. Kassel şehrinde böyle bir sorun pek yok. Okulumuz şehrin tam merkezinde ve üniversiteye çok yakın bir konumda. Bir çok yere yayan gitmek mümkün, tramvay ve otobüs durağı okulun hemen önünde bulunuyor. Öğrencilerimiz aylık tramvay ve otobüs bileti bilet alirken, öğrenci indirimden yararlanabiliyorlar.

Vizenizi alıp ve Kassel’e geldiğinizde, sizinle önce ayrıntılı bir bilgilendirme görüşmesi ve kursunuza başlamadan önce  bir seviye tespit sınavı yapıyoruz. Burada kaldığınız süre içerisinde de size her türlü konuda severek yardımcı oluyoruz. 

Eğer başvuruda sunduğunuz bilgiler doğru, belgeleriniz tamamsa genelde vizenizi alırsınız. Eğer vize başvurunuz kabül edilmeyecek olursa Büyükelçilik ya da Konsolosluk'tan size „Ablehnungsbescheid“ denilen sebeplerin gösterilmediği ama bir dosya numarası olan bir yazı gelir. Konsolosluktan gelen bu yazıyı bize gönderdiğinizde, gerektiğinde başvurunuz konusunda araştırma yapabilir ve itirazda bulunabiliriz. Bu red yazısı kurs ücretinizi geri size iletebilmemiz için de gerekli.
Red durumunda kurs ücretinden 150 Euro işlem parası kesilerek geri kalan kısım size, ya da ödemeyi yapan kişiye geri ödenir.(Havale ücreti de size aittir.)© 2008 Spracheninstitut