almanca

ingilizce
türkçe
rusça
çince

Home
Entegrasyon kursları
Almanya’da Okumak Üzerine
Almanca kurslarına Almanya Dışından Kayıt
Avrupa Dil Kriterleri
Almanca Dil Sınavları
Fiyat Listesi

Online Kayıt

İlişki
Impressum
AGB

Kassel Infos

Almanca Kursları

Almanca kurslarımızı toplam altı basamakta sunuyoruz:

A 1   A2   B1  B1+   B2   C1

İlk basamak A 1 Almanca öğrenmeye yeni başlayanlara (ya da Almanca’yı sıfırdan başlayıp temelden öğrenmek isteyenlere) yönelik. Son basamak da üniversitede okuyacak kadar Almanca bilmek isteyenlere yönelik.

Öğretmen kadromuz; en az bir üniversite mezunu ve iki dil bilen,  yabancı dil olarak Almanca öğretmenliği eğitiminden geçmiş, konularında tecrübeli ve işini severek yapan öğretmenlerden oluşuyor.

Fiyatlarımız:

1 Almanca Kursu:               780 EUR  (200 ders saati – 8 hafta)

2 Almanca Kursu              1500 EUR (400 ders saati – 16 hafta)

3 Almanca Kursu              2250 EUR (600 ders ssati -24 hafta)

4 Almanca Kursu              2950 EUR (800 ders saati – 32 hafta)

5 Almanca Kursu:            3700 EUR (1000 ders saati 40 hafta)

(1 ders saati = 45 dakika)

Kurslarımız yoğun (intensif) kurslar olup haftada  25 ders saatinden oluşmakta ve konsoloslukların vize için istedikleri şartları yerine getirmektedir. Her kurs 8  hafta sürmektedir. Kurslarımız üniversitede okumak isteyenler için istenen DSH, TestDaF, Studienkoleg giriş sınavı, Zertifikat Deutsch gibi sınavlara da hazırlamaktadır.

 Kurslarımız ders dışı etkinlikler ve rehberlik programıyla destekleniyor. Öğrencilerimizin Almanca’yı başarılı bir şekilde  en kısa zamanda öğrenebilmeleri için, her türlü yardımda bulunuyoruz. Bir çok basamaktan oluşan Almanca kurslarımızı birbirine paralel olarak sunuyoruz.  Kurslarımiz pratiğe yönelik ve farklı ülkelerden gelen öğrencilerin Kassel’de biribirlerini tanıyabilmelerini sağlıyor.

Hangi seviyeden başlayarak Almanca öğrenemeniz gerektiğini, kurs başlamandan önce yaptığımız ücretsiz seviye belirleme sınavları aracılığıyla belirliyoruz.

Öğrencilerimizi üniversiteye hazırlayan Almanca kurslarımızın yanı sıra uygun fiyatlarla şu hizmetleri de sunuyoruz: 

Almanya’da üniversitede okumak isteyenlerin başvuru dosyalarının hazırlanması ve başvuru işlemlerinin takibi : Ücret: 400 EUR
Üniversiteye kabül edilip edilmeyeceğiniz veya hangi aşmalardan geçmek istediğiniz sizin önceki eğitiminize, notlarınıza ve puanlarınıza bağlı. Durumunuzu başvuru öncesi ön incelemeye tabi tutar ve işlemlerinizi ona göre başlatırız.

Lise diploması, üniversite çıkış belgesi, ÖSYM puan kartı ve transkriptinizin Almanca’ya yeminli tercüman tarafından çevirisi ve noter tasdikli ikişer adet fotokopilerinin hazırlanması: Ücret: 80 EUR

Kassel’de oturacağınız bir oda veya dairenin bulunması: Ücret: 100 EUR 

Ev sahipleri için + 200 EUR depozit gerekiyor. Bu ücret daha sonra kiraya sayılıyor.

Frankfurt, ya da Hannover havaalanlarında karşılayıp Kassel’de kalacağınız yere getirme: Ücret: 150 EUR

Kassel tren istasyonunda karşılayıp kalacağınız yere götürme: 15 EUR

Hastalık sigortası bulmak (ayda 33 Euro‘dan başlıyor): Ücretsiz.

Bu hizmetlerden hangisinden yaralanmak istediğinize siz karar vereceksiniz. Bunlardan tek tek de yararlanmanız tabii ki mümkün.


Kurslara Kayıt

Kursa kayıt yaptırmanın en kolay yolu internet sitemizdeki (www.spracheninstitut.com) „online kayıt“ formunu doldurmakla olur. Gerekli bilgilerinizin ve kurs ücretinizin bize ulaşmasından sonra,  kursa kabül edildiğinize dair, vizeye başvuruken Alman konsolosluğu ya da büyükelçiliğine vermeniz gereken belgenizi hazırlayarak size iletiriz.

Eğer başvuruda sunduğunuz bilgiler doğru, belgeleriniz tamamsa genelde vizenizi alırsınız. Kursa kayıt belgemizle vize alındıktan sonra kurslardan kayıt sildirmek mümkün değildir.

Eğer vize başvurunuz kabül edilmeyecek olursa, Büyükelçilik ya da Konsolosluk'tan size „Ablehnungsbescheid“ denilen sebeplerin gösterilmediği ama bir dosya numarası olan bir yazı gelir. Konsolosluktan gelen bu yazıyı bize gönderdiğinizde, gerektiğinde başvurunuz konusunda araştırma yapabilir ve itirazda bulunabiliriz. Bu red yazısı kurs ücretinizi geri size iletebilmemiz için de gerekli.

Red durumunda kurs ücretinden 100 Euro işlem parası kesilerek geri kalan kısım size, ya da ödemeyi yapan kişiye geri ödenir.


Kalacak Yer:

Kassel’de kiralar diğer şehirlere göre biraz daha düşüktür ve kısa zamanda kalacak uygun bir yer bulmak mümkündür. Ayrıca okulumuz hem şehir merkezinde  hem de üniversiteye yakın olduğu için uygun fiyatlarla yemek yiyilebilecek bir çok yere de komşudur.

Okulumuza ve üniversiteye yakın tek kişilik mobilyalı dairelerde bir aylık kira 290 – 400 Euro arasıdır. (Bazı ev sahipleri depozit ödenmesini talep ediyor.)

Aile yanı kahvaltı ve akşam yemeği dahil tek kişilik odada kalış:

1 hafta 200 Euro
2 hafta 400 Euro
3 hafta 550 Euro
4 Hafta 700 Euro


Eğer kalacak bir yere ihtiyacınız varsa ve bize isteklerinizi zamanında haber verirseniz isteğinize uygun bir yer bulmamız her zaman mümkündür.

Eğer Almanya’ya uçakla gelmek istiyorsanız Frankfurt veya Hannover hava limanlarını öneriyoruz. Bu iki hava limanlarından trenle kısa zamanda Kassel’e gelmeniz mümkün ve biz sizi Kassel tren istasyonunda karşılayarak kalacak yerinize bizzat götürürüz. (Düsseldorf başta olmak üzere Kassel’e başka hava limanlarından da trenle gelmek biraz uzun sürse ve pahalı olsa da tabii ki mümkün.)
Eğer sizi bizzat havaalanında karşılamamızı istiyorsanız 150 Euro ek ücret ödemeniz gerekiyor.

Stand: 01/2014© 2008 Spracheninstitut